Historia działalności

Konferencja w Krakowie 2014-10-31
Na dzień 28 października zostaliśmy zaproszeni do udziału w konferencji pt: „Zaangażowanie Gminy Miejskiej Kraków w realizację ustawy o ochronie zdrowia psychicznego – żyć, mieszkać, leczyć się i pracować w Krakowie”. Podobnie jak u nas odbyła się ona w ramach XIII Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Gościliśmy w Urzędzie Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych, który wspólnie z Zakładem Psychiatrii Środowiskowej CM UJ był organizatorem spotkania.


"Dać Nadzieję" 2014-10-27
W czwartek 23 października w WCK odbyła się konferencja naukowa pn. „Dać Nadzieję”. Dotyczyła problematyki zaburzeń i chorób psychicznych oraz profilaktyki zdrowia psychicznego. Spotkanie było, oprócz imprezy plenerowej 5 września, częścią obchodów Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w Wadowicach w 2014 roku. Honorowy Patronat nad konferencją objęli Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Okolicznościowe listy przysłali Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Wojewoda Małopolski. Konferencję, tak jak dwie poprzednie, poprowadził Profesor Andrzej Cechnicki, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Katedry Psychiatrii CM UJ. W charakterze wykładowców, oprócz Profesora, wystąpili: Anna Liberadzka, Marta Cichońska, Irena Książek, Marta Baran, Zofia Pietroń, Marian Sołtysiewicz, Marcin Gawlik i Pan Prezes Robert Kania.


KONFERENCJA 2014-10-02
Stowarzyszenie „ADIUTARE” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji naukowej pn. "Dać Nadzieję" poświęconej zagadnieniom zaburzeń i chorób psychicznych oraz profilaktyki zdrowia psychicznego, która odbędzie się w dniu 23 października 2014 (czwartek) od godz. 9.30 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury, ul. Teatralna 1. Konferencję poprowadzi Profesor Andrzej Cechnicki, Koordynator Krajowy Koalicji na Rzecz Wdrażania Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce. Konferencja jest częścią tegorocznych obchodów Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w Wadowicach. Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się okazją do refleksji nad sytuacją osób po kryzysach psychicznych w naszej lokalnej społeczności. Honorowy Patronat nad konferencją objęli Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Załączamy kartę zgłoszenia oraz szczegółowy program konferencji. Zgłoszenia przyjmujemy osobiście, telefonicznie lub drogą mailową na adres stowarzyszenia.


Zmiana terminu 2014-09-24
Informujemy, że spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin z dnia 25 września zostało przełożone na dzień 2 października 2014, godz. 17.30.


"Szlakiem Renesansu" 2014-09-17
W ubiegłym tygodniu odbyła się 4 - dniowa wycieczka organizowana przez stowarzyszenie pn. "Szlakiem Renesansu". Na jej trasie znalazł się Pacanów, Baranów, Sandomierz, Kazimierz Dolny, Nałęczów ii Łańcut. To była fantastyczna przygoda, dopisało wszystko: pogoda, humory i nawet przejściowe trudności w hotelu nie były w stanie zepsuć nam radości z tego wyjazdu. Zwiedziliśmy mnóstwo pięknych miejsc, zobaczyliśmy prawdziwe perły epoki Renesansu. Kawał polskiej historii, sztuki, literatury, życia tamtej epoki. Dobrze, że udało nam się wydłużyć wycieczkę o 1 dzień, bo naprawdę było co oglądać. Poniżej zamieszczamy spontaniczne wypowiedzi wszystkich uczestników zanotowane podczas podróży powrotnej. Już wkrótce zdjęcia pojawią się w naszej galerii...


Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi 2014-09-08
Kolejna kampania "Schizofrenia- Otwórzcie Drzwi" za nami. To był piękny dzień. Po zimnym ranku wyszło piękne słońce i towarzyszyło nam do wieczora. Jak zwykle przybyli nasi przyjaciele i sympatycy. Bardzo dziękujemy za każdy najdrobniejszy gest życzliwości i wsparcia, WSZYSTKIM: pani Burmistrz, Senatorowi Andrzejowi Pająkowi, przedstawicielom wszystkich instytucji powiatu, gminy, tym którzy wspierali nas organizacyjnie: Restauracji "Ogrodowa", Panu Dyrektorowi WCK i Jego Pracownikom, Państwu Zguda, Firmom Maspex i Skawa i Wszystkim, którzy są wrażliwi na los chorujących psychicznie i ich bliskich. W Wadowicach jest ich coraz więcej. To, tak jak mówi hasło tegorocznej kampanii "... daje nadzieję". Do zobaczenia za rok!


5 września 2014-09-04
Już jutro Dzień Solidarności z Chorującymi Psychicznie w Wadowicach. Zaczynamy o godz. 12.00 na Placu Solidarności. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Szczegóły imprezy na plakacie. Jeśli chciałbyś wyrazić swoją wrażliwość i zrozumienie dla tych, których los dotknął szczególnym cierpieniem, przyjdź i złóż swój podpis na symbolicznych drzwiach. ZAPRASZAMY! Zbyszek przygotował specjalne zaproszenie:


Dyżury prawnika 2014-09-03
Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu wadowickiego w zakresie dostępu do usług prawnika w obsłudze osób niepełnosprawnych, ich bliskich oraz pracodawców informujemy, że dyżury prawnika w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych będą się odbywać dodatkowo w IV-y wtorek miesiąca września, października i listopada w godz. 15.30 do 17.30. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu konsultacji osobiście bądź telefonicznie. Najbliższy dyżur odbędzie się dnia 23 września. Zapraszamy!


Dla Amatorów Poezji 2014-09-01
Wszystkich Miłośników Poezji zapraszamy do naszego skromnego Kącika Poezji (obiecujemy wkrótce go dopieścić:) . Dziś debiut Pani Zosi, która kilka dni temu zgłosiła się do naszego stowarzyszenia i zaproponowała nam m.in. swoje wiersze. Publikujemy trzy pierwsze, ale mamy nadzieję nie ostatnie Pani Zosiu:) Pozdrawiamy:)


"Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi" 2014-08-27
Po raz kolejny zapraszamy wszystkich, którym bliski jest los osób chorujących psychicznie do udziału w kampanii "Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi" w Wadowicach. W piątek 5 września na Placu Solidarności oraz w Restauracji "Ogrodowa" organizujemy imprezę plenerową pod patronatem Burmistrza Wadowic. Zaczynamy o 12.00, w programie jak zawsze przejście przez symboliczne drzwi na znak solidarności z osobami po kryzysach psychicznych, warsztaty dla dzieci, bębniarskie, taneczne połączone z pokazem tańców latynoamerykańskich, a o 17.00 w "Ogrodowej" występy zespołów muzycznych. Nie zapominajmy tego dnia o tych, których los dotknął szczególnym cierpieniem. Drugim etapem tegorocznych obchodów będzie konferencja naukowa poświęcona zagadnieniom zaburzeń i chorób psychicznych oraz profilaktyki zdrowia psychicznego.Odbędzie się ona 23 października br. roku w Wadowickim Centrum Kultury. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


 «  2 3 4 5 6  »