Historia działalności

Debata w Krakowie
Debata w Krakowie 2016-06-15
9 czerwca brałam udział w debacie pn. „Wdrażanie Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych - wspólna sprawa”. Odbywała się ona w Krakowie w Hotelu „Wyspiański”. Organizatorem spotkania było Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych.


Wielkanoc
Wielkanoc 2016-03-21
Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus bowiem zmartwychwstał, Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „ADIUTARE” w Wadowicach


Ośrodek Informacji ponownie zaprasza 2016-02-29
Z dniem 1 marca 2016 roku wznawiamy działalność Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach przy ul. Mickiewicza 15 oraz w Andrychowie, w Ośrodku Wspierania Rodziny, ul. Metalowców 10.


Prosimy o 1% 2016-01-11
Jak co roku zwracamy się do wszystkich Ludzi Dobrej Woli o wsparcie w formie 1% z należnego podatku. Państwa pomoc jest dla nas namacalnym przejawem solidarności z osobami po kryzysach psychicznych, świadectwem wrażliwości i zrozumienia idei integracji społecznej. Nie bądźmy obojętni na los osób chorujących psychicznie! Choroba może dotknąć każdego z nas…


Na ten Nowy Rok!
Na ten Nowy Rok! 2015-12-31
Dużo uśmiechu, siły i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, tych małych i tych dużych, słonecznych dni, przyjaźni, miłości i wielu, wielu radości życzą u progu Nowego Roku 2016 Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia ADIUTARE


Jest taka noc...
Jest taka noc... 2015-12-19
Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść... Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia... To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna... Noc Bożego Narodzenia. Wszystkim Naszym Przyjaciołom i Sympatykom składamy najserdeczniejsze życzenia ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku 2016 Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia „ADIUTARE”


Wydawnictwo Medycyna Praktyczna naszym partnerem 2015-11-06
Nasze stowarzyszenie podpisało umowę partnerską z Wydawnictwem Medycyna Praktyczna Sp.z.o.o. Sp.K., którego celem jest dostarczanie rzetelnej informacji medycznej lekarzom i pacjentom, w tym osobom z zaburzeniami psychicznymi. Dzięki temu informacja o naszym stowarzyszeniu, realizowanych przez nas przedsięwzięciach znajdzie się na stronie internetowej wydawnictwa i w jego publikacjach.


Obchody 10 - lecia Adiutare
Obchody 10 - lecia Adiutare 2015-10-30
27 października w Wadowickim Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji 10 - lecia istnienia Adiutare oraz 15 - lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowicach. Nie zabrakło znamienitych Gości. Przybył Honorowy Członek naszego stowarzyszenia Pan Senator Andrzej Pająk, Pani Renata Grochal z UW w Krakowie, Wicestarosta Pan Andrzej Górecki, Dyrektor PCPR Pani Barbara Pindel - Polaszek, Burmistrz Andrychowa Pan Tomasz Żak, Pan Ryszard Polaszek - inicjator powstania Adiutare, przedstawiciel Komitetu Założycielskiego Pani Renata Bizoń. Przedstawiciele obecnego Zarządu Pani Krystyna Rzeszowska i Pan Robert Kania wręczyli okolicznościowe statuetki osobom szczególnie zasłużonym dla stowarzyszenia. Otrzymali je m.in. Pan Ryszard Polaszek, Pani Barbara Pindel - Polaszek, Państwo Zguda, Pan Andrzej Matejko z Ogrodowej, Pan Jacek Krupnik z Grafikonu, Panie Teresa Zaremba, Maria Zubrzycka, Anna Orkisz.


ADIUTARE ma 10 lat 2015-10-22
Stowarzyszenie przygotowuje się do obchodów 10 - lecia działalności. Będą one połączone z uroczystością z okazji 15 - lecia powołania do życia Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowicach. 27 października rozpoczniemy je mszą św. w Bazylice ONMP w Rynku, po czym uczestnicy przejdą do Wadowickiego Centrum Kultury, gdzie odbędzie się część oficjalna i artystyczna. Zaproszono 180 osób, przedstawicieli wszystkich instytucji, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do powstania i rozwoju obu instytucji. Będzie skecz w wykonaniu grupy teatralnej i występ Luz Bandu. To ważna dla Stowarzyszenia i ŚDS uroczystość.


Zmiana terminów Grupy Wsparcia dla Rodzin 2015-09-23
W miesiącu październiku uległy zmianie terminy zajęć Grupy Wsparcia dla Rodzin. Spotkania odbędą się w dniach 8 i 20 października o godz. 17.30.


 «  1 2 3 4 5  »