Historia działalności

Ośrodek Informacji ponownie zaprasza 2016-02-29
Z dniem 1 marca 2016 roku wznawiamy działalność Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach przy ul. Mickiewicza 15 oraz w Andrychowie, w Ośrodku Wspierania Rodziny, ul. Metalowców 10.


Prosimy o 1% 2016-01-11
Jak co roku zwracamy się do wszystkich Ludzi Dobrej Woli o wsparcie w formie 1% z należnego podatku. Państwa pomoc jest dla nas namacalnym przejawem solidarności z osobami po kryzysach psychicznych, świadectwem wrażliwości i zrozumienia idei integracji społecznej. Nie bądźmy obojętni na los osób chorujących psychicznie! Choroba może dotknąć każdego z nas…


Na ten Nowy Rok!
Na ten Nowy Rok! 2015-12-31
Dużo uśmiechu, siły i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, tych małych i tych dużych, słonecznych dni, przyjaźni, miłości i wielu, wielu radości życzą u progu Nowego Roku 2016 Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia ADIUTARE


Jest taka noc...
Jest taka noc... 2015-12-19
Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole. Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść... Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia... To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna... Noc Bożego Narodzenia. Wszystkim Naszym Przyjaciołom i Sympatykom składamy najserdeczniejsze życzenia ciepłych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku 2016 Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia „ADIUTARE”


Wydawnictwo Medycyna Praktyczna naszym partnerem 2015-11-06
Nasze stowarzyszenie podpisało umowę partnerską z Wydawnictwem Medycyna Praktyczna Sp.z.o.o. Sp.K., którego celem jest dostarczanie rzetelnej informacji medycznej lekarzom i pacjentom, w tym osobom z zaburzeniami psychicznymi. Dzięki temu informacja o naszym stowarzyszeniu, realizowanych przez nas przedsięwzięciach znajdzie się na stronie internetowej wydawnictwa i w jego publikacjach.


Obchody 10 - lecia Adiutare
Obchody 10 - lecia Adiutare 2015-10-30
27 października w Wadowickim Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji 10 - lecia istnienia Adiutare oraz 15 - lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowicach. Nie zabrakło znamienitych Gości. Przybył Honorowy Członek naszego stowarzyszenia Pan Senator Andrzej Pająk, Pani Renata Grochal z UW w Krakowie, Wicestarosta Pan Andrzej Górecki, Dyrektor PCPR Pani Barbara Pindel - Polaszek, Burmistrz Andrychowa Pan Tomasz Żak, Pan Ryszard Polaszek - inicjator powstania Adiutare, przedstawiciel Komitetu Założycielskiego Pani Renata Bizoń. Przedstawiciele obecnego Zarządu Pani Krystyna Rzeszowska i Pan Robert Kania wręczyli okolicznościowe statuetki osobom szczególnie zasłużonym dla stowarzyszenia. Otrzymali je m.in. Pan Ryszard Polaszek, Pani Barbara Pindel - Polaszek, Państwo Zguda, Pan Andrzej Matejko z Ogrodowej, Pan Jacek Krupnik z Grafikonu, Panie Teresa Zaremba, Maria Zubrzycka, Anna Orkisz.


ADIUTARE ma 10 lat 2015-10-22
Stowarzyszenie przygotowuje się do obchodów 10 - lecia działalności. Będą one połączone z uroczystością z okazji 15 - lecia powołania do życia Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowicach. 27 października rozpoczniemy je mszą św. w Bazylice ONMP w Rynku, po czym uczestnicy przejdą do Wadowickiego Centrum Kultury, gdzie odbędzie się część oficjalna i artystyczna. Zaproszono 180 osób, przedstawicieli wszystkich instytucji, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do powstania i rozwoju obu instytucji. Będzie skecz w wykonaniu grupy teatralnej i występ Luz Bandu. To ważna dla Stowarzyszenia i ŚDS uroczystość.


Zmiana terminów Grupy Wsparcia dla Rodzin 2015-09-23
W miesiącu październiku uległy zmianie terminy zajęć Grupy Wsparcia dla Rodzin. Spotkania odbędą się w dniach 8 i 20 października o godz. 17.30.


"Umacnianie i zdrowienie. Dać nadzieję" 2015-09-14
XIV Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie za nami. To kolejne ważne dla nas doświadczenie. Mimo skromniejszego programu przekonaliśmy się, że nasza kampania na stałe wpisała się do kalendarza wadowickich imprez. Przybyli Senator RP Andrzej Pająk, Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński, który zapewnił, że powiat nadal będzie wspierał nasze stowarzyszenie, wicestarosta Andrzej Górecki. Nie zabrakło przedstawicieli wadowickich instytucji i służb związanych z polityką społeczną i ochroną zdrowia. Ta obecność nas cieszy. Najbardziej cieszy nas jednak udział zwykłych mieszkańców miasta, dzieci, bo to daje poczucie, że choroba psychiczna i ludzie jej doświadczający nie są już izolowani, nie trzeba się ich bać, żyją i mają swoje miejsce wśród nas.


Pikieta przed Urzędem Wojewódzkim 2015-09-04
W dniu 3 września byliśmy w Krakowie pod Urzędem Wojewódzkim. Jako Stowarzyszenie działające na rzecz osób chorujących psychicznie dołączyliśmy do ogólnopolskiego protestu przeciw likwidacji Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Dziś dalsze losy tej ustawy, z mozołem wprowadzanej od 2011 roku, są mocno niepewne. „… Propozycja likwidacji ustawowej rangi Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, poprzez przeniesienie go do projektowanego przez Ustawę o zdrowiu publicznym Narodowego Programu Zdrowia jako jednego z jego wielu celów operacyjnych, zdecydowanie obniża jego rangę, znaczenie i rolę….”


 «  1 2 3 4 5  »