Historia działalności

ABY ZROZUMIEĆ LUDZI 2010-09-02
„ … Aby zrozumieć ludzi, którzy cierpią na schizofrenię, musimy najpierw otworzyć drzwi do swoich serc. To jest test na człowieczeństwo…” /Prof. Norman Sartorius/ Już po raz kolejny Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „ Adiutare” w Wadowicach oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Wadowicach i Filia w Andrychowie organizuje lokalne obchody ogólnopolskiej akcji „ Schizofrenia – Otwórzcie drzwi”. Program ten został zainicjowany w Polsce w roku 2000.


REKRUTACJA DO PROGRAMU 2010-07-02
REKRUTACJA DO PROGRAMU Zarząd Stowarzyszenia uprzejmie informuje, że rozpoczęto rekrutację osób biorących udział w realizacji programu autorskiego „Wrocław naszych marzeń” w ramach działań na rzecz integracji i rehabilitacji osób chorych psychicznie. Program przewiduje udział 37 osób - członków Stowarzyszenia „Adiutare” w 4 dniowej wycieczce do Wrocławia. Rekrutacja potrwa do 20.07.2010 r.


SCHIZOFRENIA – OTWÓRZCIE DRZWI 2009-08-10
Jesteśmy w trakcie realizacji programu „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” (działania na rzecz aktywizacji i wspierania społecznego osób chorych psychicznie), który tym razem prowadzony jest we współpracy ze szkołami. Mamy świadomość, jak duża jest rola młodych ludzi w rozwijaniu i ukazywaniu prawidłowych wzorców zachowań . Dlatego prezentowany program skierowany jest do uczniów II klas szkół średnich. Uczestniczą w nim również użytkownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Wadowicach.


IV FORUM BENEFICJENTÓW I RODZIN 2009-04-08
Nasze Stowarzyszenie wspólnie z Małopolską Filią Sekcji Naukowej Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji PTP zorganizowało IV Forum Beneficjentów i Rodzin, które odbyło się 27 marca 2009 roku w auli Klasztoru Ojców Karmelitów Bosych w Wadowicach. Konferencja ta była częścią programu „Damy sobie radę”, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


 «  8 9 10 11  »