Historia działalności

Zapraszamy wolontariuszy! 2015-06-05
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii "ADIUTARE" zaprasza osoby zainteresowane wolontariatem w naszej organizacji do współpracy. Jesteśmy organizacją działającą na rzecz osób po kryzysach psychicznych i ich bliskich. Prowadzimy szeroko zakrojoną edukację społeczną w zakresie problematyki zdrowia psychicznego. Współpracujemy z różnymi instytucjami z terenu powiatu wadowickiego i nie tylko. Od lat współpracujemy z czołowymi ośrodkami psychiatrii środowiskowej w Polsce. Jesteśmy członkiem federacji stowarzyszeń rodzin osób po kryzysach psychicznych. W ubiegłym roku Powiat Wadowicki został wyróżniony przez Marszałka Województwa Małopolskiego za działania wspierające osoby niepełnosprawne, przyczyniło się do tego prowadzenie przez nasze stowarzyszenie Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnsprawnych. Osoby zainteresowane współpracą z nami serdecznie zapraszamy do naszej siedziby w Wadowicach, ul. Wojtyłów 16 w dni powszednie w godz. 8.00 - 15.00.


Na Wielkanoc
Na Wielkanoc 2015-03-30
"Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, Blaskiem jaśnieje noc, Nie umrę, nie, lecz będę żył, Pan okazał swą moc” Radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych, wzmocnienia wiary, nadziei i miłości życzy Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „ADIUTARE” w Wadowicach


Czy ze schizofrenii można wyzdrowieć? 2015-03-23
Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie zawiodło nas 20 marca na konferencję naukową aż do Wieliczki na spotkanie z udziałem amerykańskiego naukowca i psychiatry dr Daniela Fishera. Przekonywał on, na własnym zresztą przykładzie, że jest możliwe wyzdrowienie z choroby psychicznej. Konieczne jest jednak, by mieć otwarte serce i nim porozumiewać się z drugą, bliską osobą. Propagował tym samym tzw. dialog serca. Ważne jest dzielenie się przeżyciami i emocjami, szczególnie w trudnych sytuacjach. Wtedy nasze problemy stają się lżejsze, zyskujemy dystans, by spojrzeć na nie z boku i realne staje się ich rozwiązanie.


Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych 2015-02-20
Osoby zainteresowane działalnością Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych (niepełnosprawnych, ich opiekunów, pracodawców, osoby, które chciałyby zatrudnić osoby niepełnosprawne) informujemy, iż z dniem 20 lutego 2015 do 31 maja 2015 Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych będzie kontynuował swoją działalność w ramach dotacji Powiatu Wadowickiego. Ośrodek działa nadal w siedzibie PCPR w Wadowicach w dni powszednie: pon, śr, czw, pt od 9.30 do 15.30, we wtorek w godz. 10.00 – 17.00. W piątki dodatkowo prowadzone są dyżury w Ośrodku Wspierania Rodziny w Andrychowie, ul. Metalowców 10 w godz. 12.30 do 14.30. W Ośrodku istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z pomocy prawnej po uprzednim uzgodnieniu terminu. Serdecznie zapraszamy!


Podaruj nam 1% 2015-01-12
Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą do Naszych Przyjaciół i Sympatyków oraz Osób, które chciałyby dopiero poznać, a być może również wesprzeć naszą działalność o podarowanie nam 1% należnego podatku. We właściwych rubrykach rozliczenia rocznego wystarczy wpisać numer KRS naszego stowarzyszenia: 0000245927 i kwotę odpisu. Pieniądze można przesłać również bezpośrednio na nasze na konto bankowe ING /Wadowice nr rachunku: 09 1050 1100 1000 0023 0170 3621. Każda złotówka jest dla nas cenna. Serdecznie dziękujemy.


Życzenia na Nowy Rok:) 2014-12-30
"Z szybkim upływem czasu należy walczyć prędkim korzystaniem z niego i śpiesznie czerpać niby z rwącego potoku, który nie będzie płynął wiecznie" Seneka


Boże Narodzenie 2014
Boże Narodzenie 2014 2014-12-24
Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich, niech pokój, miłość i szczęście, otoczy dzisiaj nas wszystkich życzy Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii ADIUTARE w Wadowicach


Biuro Informacji dla Osób Niepełnosprawnych 2014-12-11
Stowarzyszenie "ADIUTARE" informuje, iż kontynuuje prowadzenie Biura Informacji dla Osób Niepełnosprawnych od dnia 11 grudnia 2014 w ramach wolontariatu. Biuro jest czynne w dni powszednie (pon, śr, czw, pt od 9.30 do 15.30, we wtorek w godz. 10.00 – 17.00). Dyżury nadal odbywają się w siedzibie PCPR w Wadowicach, ul. Mickiewicza 15 oraz w OWR w Andrychowie, ul. Metalowców 10 w piątki w godz. 12.30 do 14.30. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.


Spektakl "En Vogue" 2014-11-17
Pod koniec minionego tygodnia spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Pani Marta zorganizowała dla nas bilety na sztukę teatralną w reżyserii Piotra Grabowskiego pt. "En Vogue". Spędziliśmy prawie 2 godziny w sali widowiskowo - kinowej aż w Lędzinach (okolice Oświęcimia, i tu ukłony w stronę Naszego Pana Kierowcy, który kilka godzin przed spektaklem nie odmówił nam pomocy i zawiózł na miejsce). Spektakl w doborowej obsadzie. Widownia co chwila wybuchająca gromkim śmiechem. Akcja trzymająca w napięciu od początku do końca, a na koniec autografy i zdjęcia z aktorami... To był naprawdę wspaniały wieczór!


Konferencja w Krakowie 2014-10-31
Na dzień 28 października zostaliśmy zaproszeni do udziału w konferencji pt: „Zaangażowanie Gminy Miejskiej Kraków w realizację ustawy o ochronie zdrowia psychicznego – żyć, mieszkać, leczyć się i pracować w Krakowie”. Podobnie jak u nas odbyła się ona w ramach XIII Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Gościliśmy w Urzędzie Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych, który wspólnie z Zakładem Psychiatrii Środowiskowej CM UJ był organizatorem spotkania.


 «  1 2 3 4 5  »